Heidi Hede Hansen Heidi Hede Hansen Silkeborg Selvstændig 52 år Retur til kandidater
Derfor stiller jeg op:

Jeg ønsker at repræsentere Silkeborg i repræsentantskabet og bidrage med min erfaring fra finansverdenen og indsigt i kunders behov, bl.a. fra min tid i Folkesparekassens bestyrelse.
Som selvstændig er jeg vant til at udvikle og træffe beslutninger både dagligt og strategisk. Mit mål er at bidrage til at styrke Sparekassens udvikling og skabe værdi for kunder og lokalområdet.

Lidt om mig:

Jeg er 52 år – gift med Torben og sammen har vi to sønner på 26 og 23 år. Selvstændig – driver virksomhed sammen med min mand. Vi sælger produkter til gulvbranchen. Derudover har vi lidt udlejning af lejligheder i Silkeborg. Jeg er aktiv i bestyrelsesarbejde og lokale netværk. Jeg er meget fokuseret på grøn omlægning og bæredygtighed samtidig forsøger jeg at være up-to-date inden for digitalisering. I min fritid spiller jeg gerne golf og padel eller går lange ture i naturen.

Uddannelse og erhvervsmæssig baggrund:

Uddannet folkeskolelærer i 1998. Selvstændig virksomhed siden 2000.Vi leverer gulvlister og tilbehør til gulvbranchen, samt driver udlejning af lejligheder i Silkeborg.2014-2021 Medlem af bestyrelsen i Folkesparekassen – Næstformand 2017-21. Formand i Folkesparekassens Fond siden 2021.

Større tekst
- 100% +
Læs op
Fælles Om. Økonomien
Bliv kunde i Middelfart Sparekasse
Bliv kunde Kontakt os